Učitelé z mateřinek se učili, jak s dětmi bádat

Spolek Ametyst se dlouhodobě snaží rozšiřovat nabídku seminářů s environmentální tématikou v Plzni. Pravidelně pořádáme semináře a workshopy pro učitele i další vzdělavatele. Věříme, že můžeme učitelům nabídnout zajímavé a pro ně třeba nové metody výuky. Pro nás je setkávání s učiteli také velmi inspirativní. Ve spolupráci s Krajským centrem vzdělávání a za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad jsme seminář uspořádali v rámci projektu Plzeňské poklady pro nejmenší. 

Seminář „Badatelské a aktivizující metody terénní výuky v environmentální výchově pro žáky mateřských škol“ se konal 21. září 2023 v Lobezském parku a jak již bylo zmíněno, byl určený pedagogům mateřských škol, kteří chtějí téma badatelské výuky využívat při každodenní práci s dětmi ve svých mateřských školách. „Zájem o toto téma byl velký,“ uvádí Lenka Prunerová a dodáva: „Semináře se zúčastnilo 19 pedagogů a dalších 7 účastníků z řad organizátorů akce“. 

„Účastníky jsme seznámili s historií lokality, se zajímavostmi daného místa a problematikou péče o tuto lokalitu,“ rozvádí další z lektorek Vlasta Benediktová. „V tůních jsem odchytili například splešťuli blátivou nebo larvy šídel. Na louce se nám v síťce zachytil pavouk křižák.” popisuje úlovky jedna z účastnic semináře. V druhé polovině setkání jsme představili badatelskou metodu výuky a činnosti, které při výuce programu Na průzkumu běžně s dětmi realizujeme. „Nechyběly pracovní listy, ukázky prací dětí a promítání fotografií z výuk.“, dodává Lenka Prunerová.

Partnerem projektu Plzeňské poklady pro nejmenší je Nadační fond Zelený poklad.

Více informací o projektu a lokalitách naleznete na www.plzenskepoklady.cz

Fotogalerii naleznete na: https://eu.zonerama.com/ametyst/Album/10394102

 

Kontakt:
Ing. Jana Pohlová
e-mail:
pohlova@ametyst21.cz
mobil: +420 735 176 581